Поради



















ресурс-ср
ресурс-ср1
Як обирати професію

Про виховання

Як впливають російські мультики

20 корисних порад психолога Карнегі

17 корисних секретів

Створити роздатковий матеріал

Комбінації клавіш
14 комбінацій клавіш

Щодо конспекту уроку

10 советов читателю

Правила цитування від Умберто Еко

Чак Паланик советует...

Як вчать в Америці

Памятка. Як вести блог

Поради вчителям( від книги про Гаррі Потера)

















Правила письменництва Кадзуо Ішіґуро✍️
1. Не пишіть про те, що ви знаєте. «Пишіть про те, що знаєте» – найдурніша порада, яку я чув. Вона спонукає людей писати нудні автобіографії, сковує їхні уяву та творчий потенціал.
2. Виходьте за рамки жанру. Я згоден, що існують певні моделі побудови текстів, і ці моделі допомагають розділити всі твори на категорії. Але мене лякає те, що деякі читачі та письменники ставляться до цих рамок занадто серйозно і вважають, що станеться щось страшне, якщо їх порушити.
3. Пишіть, щоб викликати емоції, а не донести якусь мораль. Я ніколи не вкладаю у свої романи конкретної моралі, не намагаюся сказати робіть так, а так не робіть. А от емоціям я приділяю особливу увагу.
4. Сфокусуйтеся на стосунках між персонажами. Я завжди зациклювався на продумуванні характерів героїв: як зробити їх живими та цікавими. Потім я зрозумів, що варто зосереджуватися на стосунках між героями, тоді їхні характери розвиваються самі собою.
5. Захищайте свої думки від небажаного впливу. Ваш текст повинен бути самобутнім. Коли я пишу я завжди уникаю зв’язку з чимось, що може вплинути на хід сюжету мого твору. Наприклад, коли я писав «Похованого велетня», я утримувався від перегляду «Гри престолів», щоб раптом не змінити свій вигаданий світ під впливом чужого.
6. Використовуйте алюзії помірковано. Я не люблю алюзій з точки зору читача, бо, коли я натрапляю на алюзію, то певним чином втрачаю зв’язок зі світом конкретно тієї книги, яку я читаю. Тому я намагаюся бути обережним з алюзіями у своїх власних текстах.
7. Будьте уважні та ретельні на початку роботи над текстом. Важливо, щоб ваші тема, ідея та жанр не суперечили одне одному. Продумайте все до дрібниць, а потім вже беріться за роботу.

Немає коментарів:

Дописати коментар